- Два апсолутна појма ријеч и Бог, у својој комплексној повезаности, узајамности, прожимању, проистекла из Јеванђеља по Јовану „У почетку бјеше ријеч и ријеч бјеше Бог и Бог бјеше ријеч” преплићу се у новом поетском рукопису Новице Ђурића. Дубински мотив божје ријечи, божјег просвјетљења и људског посрнућа варира пјесмама чија темељна рефлексија освјетљава цјелокупно поље људског бивствовања у свим његовим категоријалним областима – казала је пјесникиња Милица Краљ, додајући да је асоцијативни редуковани наслов ,,Бос по речима” путоказ ка дубоко скривеном значењском потенцијалу који се открива тек након дубљег ишчитавања и понирања у разнолике могућности значења проистеклих из непобитних константи ријеч и Бог.
- Тај Ђурићев плач допире из дубине самога људскога бића које је склоно паду у ништавило, у гријех у посрнуће, завапило једином чистотом која му је преостала, сузом, ријечју, пјесмом, како би кренуло за чистим облицима живота који се једино у пјесми и могу наћи – казала је Краљ.
Књижевник Ђорђе Брујић сматра да аутор и у овој збирци слиједи поетику, која се уочавала и у његовим ранијим књигама, па чак и у књигама прозе. Писац, међутим, не одустаје од творачког и новог у изразу, од оних обиљежја које у цјелини текста бивају кључни поетски објективи.
- У овој књизи, као уосталом и у укупној поетици Новице Ђурића, издвајају се три кључна сегмента, три основне пјесничке преокупације – Бог, љубав и породица, односно традиција. Отварањем ове три категорије, пјесник отвара и смисао цјеловитости тог тројства, односно хришћанска пространства у којима је и троједини смисао човјека, као тајна над тајнама – казао је Ђорђе Брујић, додајући да је чињеница да је аутор овом књигом утврдио своје мјесто у савременој лирици која настаје на српском језику у Црној Гори, те да је његова поезија постала савремени изворник у новој књижевности.
Стихове из своје збирке читао је аутор.